Glasbena šola Ljubljana Moste - Polje
Šolsko leto 2017/2018



TEKMOVANJA UČENCEV
GLASBENE ŠOLE LJUBLJANA MOSTE – POLJE
(OD 1. 9. 2017 DO 31. 8. 2018)


63 učencev (nekateri učenci večkrat) klavirja, violine, viole, violončela, kontrabasa, harmonike, harfe, saksofona, petja se je udeležilo 11 mednarodnih in državnih tekmovanj. Dosegli so 86 nagrad in priznanj, 4 posebna priznanja in 3 potrdila o udeležbi:
  • 1x absolutno 1. nagrada in 1. mesto
  • 24x zlato priznanje (medalja, plaketa), 33x srebrno priznanje (medalja, plaketa), 4x bronasto priznanje (plaketa),
  • 17x priznanje za uvrstitev na državno tekmovanje,
  • 4x 1. nagrada, 3x 2. nagrada, 2x 3. nagrada, 4x posebna nagrada;
  • 3x potrdilo o udeležbi.
 
Tekmovanje Tekmovalec Mentor Korepetitor Nagrada, priznanje
4. mednarodno tekmovanje solopevcev »Vera Kovač Vitkai«, Novi Sad (Srbija)
(10. – 12. 11. 2017)
Tadej Javornik, petje S. Čano - 1. nagrada/2. mesto (98,00)
12. mednarodno tekmovanje ARS NOVA, Trst
(7. – 11. 12. 2017)
Lara Vahtar, violina V. Jamšek M. Car 1. nagrada /absolutno 1. mesto (98,00)
Patricija Lisjak, violina V. Jamšek M. Car 3. nagrada (89,00)
Sara Hardi Vitorović, violina R. Hrvatin A. M. Beguš 2. nagrada (94,00)
Zarja Jakšič, violina R. Hrvatin A. M. Beguš 2. nagrada (94,00)
Mednarodno tekmovanje mladih pihalcev »Emona« 2018, KGB Ljubljana
(14. – 20. 1. 2018)
Pia Klemenčič, flavta L. Zurunić T. Turk 5. mesto/srebrna plaketa (94,43)
Karolina Vahtar, flavta B. štembergar N. Kure 16. mesto/srebrna plaketa (94,14)
Ana Mahne, flavta L. Zurunić T. Turk 18. mesto/srebrna plaketa (93,57)
5. Mednarodno tekmovanje harmonikarjev »Ivan Rijavec«, Idrija
(4. 2.. 2018)
Bine Mramor, harmonika Š. Rolih - - 1. nagrada (97,00)/zlata medalja
 
Matija Hameršak, harmonika M. Pinterič - - 1. nagrada (95,67)/zlata medalja
 
Matic Babnik, harmonika M. Pinterič - - 2. nagrada (94,00)/srebrna medalja
 
Luka Reljić, harmonika M. Pinterič - - 1. nagrada (97,67)/zlata medalja
 
21. regijsko tekmovanje mladih glasbenikov Ljubljane 2018
(1. – 6. 2. 2018)
Hana Klemenc, violina M. Grepo Sterle T. Turk Priznanje za uvrstitev na državno tekmovanje
Patricija Lisjak, violina V. Jamšek M. Car Priznanje za uvrstitev na državno tekmovanje
Teodor Razboršek, violina P. Dražil L. Šmid Priznanje za uvrstitev na državno tekmovanje
Lara Vahtar, violina V. Jamšek M. Car Priznanje za uvrstitev na državno tekmovanje
Luka Zaletel Čamernik, violina P. Dražil L. Šmid Priznanje za uvrstitev na državno tekmovanje
Zoja Bilban Kožuh, violina P. Dražil L. Šmid Priznanje za uvrstitev na državno tekmovanje
Amadej Bizjak Gorenc, violina P. Dražil L. Šmid Priznanje za uvrstitev na državno tekmovanje
Sara hardi Vitorović, violina R. Hrvatin L. Šmid Priznanje za uvrstitev na državno tekmovanje
Manca Mihelin, violina M. Grepo Sterle T. Turk Priznanje za uvrstitev na državno tekmovanje
Klara Kliček, violina M. Grepo Sterle T. Turk Priznanje za udeležbo
Zarja Jakšič, violina R. Hrvatin L. Šmid Priznanje za udeležbo
Maja Marija Sterle, violončelo K. Trotovšek Brlek L. Žerajić - Priznanje za uvrstitev na državno tekmovanje
- Posebno priznanje za najbolj obetavno tekmovalko v najnižji kategoriji
- Posebno priznanje za interpretacijo skladbe D. Popper: Gavotte v D-duru, op. 23
Ana Kunič, violončelo K. Beguš-Bobek N. Cimperman Rakar Priznanje za uvrstitev na državno tekmovanje
Jovana Krmpot, violončelo A. Čano Muharemović T. Turk - Priznanje za uvrstitev na državno tekmovanje
- Posebno priznanje za najboljšo izvedbo obvezne skladbe
Ika Hartner, violončelo K. Beguš-Bobek N. Cimperman Rakar Priznanje za uvrstitev na državno tekmovanje
Dante Grassi, violončelo A. Čano Muharemović T. Turk Priznanje za udeležbo
Špela Huško, kontrabas M. Murn Zorko N. Cimperman Rakar Priznanje za uvrstitev na državno tekmovanje
Ana Macedoni, kontrabas M. Murn Zorko N. Cimperman Rakar Priznanje za uvrstitev na državno tekmovanje
Maša Ponikvar, harfa L. Hrastnik - Priznanje za uvrstitev na državno tekmovanje
Pika Drobnič, harfa L. Hrastnik - Priznanje za udeležbo
Klara Levec, citre P. Napret - Priznanje za uvrstitev na državno tekmovanje
47. državno tekmovanje mladih glasbenikov Slovenije TEMSIG 2018
(6. – 20. 3. 2017)
Hana Klemenc, violina M. Grepo Sterle T. Turk Srebrna plaketa (92,80)
Patricija Lisjak, violina V. Jamšek M. Car Bronasta plaketa (97,80)
Teodor Razboršek, violina P. Dražil L. Šmid Zlata plaketa (98,00)/1. nagrada
Lara Vahtar, violina V. Jamšek M. Car - Zlata plaketa (97,80)/3. nagrada
- Posebno priznanje za najbolj obetavno tekmovalko v najnižji kategoriji
Luka Zaletel Čamernik, violina P. Dražil L. Šmid Srebrna plaketa (92,40)
Zoja Bilban Kožuh, violina P. Dražil L. Šmid Srebrna plaketa (91,40)
Amadej Bizjak Gorenc, violina P. Dražil L. Šmid Srebrna plaketa (91,80)
Sara Hardi Vitorović, violina R. Hrvatin L. Šmid Srebrna plaketa (92,60)
Manca Mihelin, violina M. Grepo Sterle T. Turk Zlata plaketa (95,40)
Lana Savič, violina M. Grepo Sterle T. Turk Srebrna plaketa (92,80)
Maja Marija Sterle, violončelo K. Trotovšek Brlek L. Žerajić Zlata plaketa (99,20)/1. nagrada
Ana Kunič, violončelo K. Beguš-Bobek N. Cimperman Rakar Srebrna plaketa (93,40)
Jovana Krmpot, violončelo A. Čano Muharemović T. Turk Zlata plaketa (95,00)
Ika Hartner, violončelo K. Beguš-Bobek N. Cimperman Rakar Bronasta plaketa (89,00)
Špela Huško, kontrabas M. Murn Zorko N. Cimperman Rakar Srebrna plaketa (94,00)
Ana Macedoni, kontrabas M. Murn Zorko N. Cimperman Rakar Srebrna plaketa (94,00)
Maša Ponikvar, harfa L. Hrastnik - Zlata plaketa (95,60)
Klara Levec, citre P. Napret - Srebrna plaketa/2. nagrada (92,67)
Eva Grebenc Slanič, orgle T. Vidmar - Srebrna plaketa (90,00)
16. medšolsko tekmovanje kitaristov GŠ Franca Šturma in GŠ Ljubljana Moste – Polje (28. 3. 2018) Neli Budin, kitara P. Lagudin - Zlato priznanje
Pia Lešnjak, kitara A. Škrlep - Zlato priznanje
Urban Bostič, kitara P. Lagudin - Srebrno priznanje
David Knez, kitara V. Ožbolt - Srebrno priznanje
Timon Kopač, kitara A. Škrlep - Zlato priznanje
Matej Kosi, kitara A. Manda - Zlato priznanje
Petar Maksimović, kitara A. Varl - Srebrno priznanje
Tina Vidić, kitara A. VArl - Srebrno priznanje
Hana Ela Zdešar, kitara V. Ožbolt - Srebrno priznanje
Nina Stella Cecowski, kitara A. Manda - Zlato priznanje
Jasmina Kajtazović, kitara P. Lagudin - Srebrno priznanje
Ana Klemm, kitara A. Škrlep - Srebrno priznanje
Sergej Mandić, kitara A. Škrlep - Zlato priznanje
Klara Jenko, kitara V. Ožbolt - Zlato priznanje
Mark Cvetković, kitara P. Lagudin - Zlato priznanje
Matevž Kunc, kitara P. Lagudin - Srebrno priznanje
Urban Oset, kitara V. Ožbolt - Srebrno priznanje
Lara Rozman, kitara A. Manda - Zlato priznanje
Eva Samec, kitara A. Škrlep - Srebrno priznanje
Katja Farič, kitara A. Manda - Srebrno priznanje
Maša Patricija Hribar Vujinović. Kitara A. Manda - Zlato priznanje
Jaka Prevec, kitara P. Lagudin - Zlato priznanje
Jerca Sedmak, kitara A. Škrlep - Srebrno priznanje
Eva Vehovec, kitara A. Manda - Zlato priznanje
10. Mednarodno tekmovanje SVIREL
(marec, april 2018)
Manca Mihelin, violina M. Grepo Sterle T. Turk Zlata nagrada (96,00)
Svit Klavžar, vLana Savič, violina M. Grepo Sterle T. Turk Srebrno priznanje (91,00)
Lana Savič, violina M. Grepo Sterle T. Turk Zlato priznanje (95,00)
Eva Marija Brlek, violončelo K. Trotovšek Brlek L. Žerajić Zlato priznanje (95,50)
Maša Ponikvar, harfa L. Hrastnik - Srebrno priznanje (94,00)
Pika Drobnič, harfa L. Hrastnik - Srebrno priznanje (92,00)
Karolina Vahtar, flavta B. Štembergar N. Kure Srebrno priznanje (94,00)
Jelena Milivojević, saksofon M. Jakšić L. Šmid Srebrno priznanje (94,00)
Martin Bošnjak, saksofon M. Jakšić L. Šmid Zlato priznanje (96,50)
Jan Tršan, saksofon M. Jakšić L. Šmid Bronasto priznanje (89,00)
Dnevi kitare Krško
(marec 2018)
Petar Maksimović, kitara A. Varl - Bronasto priznanje (77,67)
6. mednarodno tekmovanje glasbenikov »Citta di Palmanova« (7. – 13. 5. 2018) Tjaša Ravnikar, saksofon M. Jakšić L. Šmid 3. nagrada (85,00)
22. mednarodno tekmovanje mladih glasbenikov »Euritmia«
(20. – 24. 6. 2018
Albin Tomašik, klavir L. Žerajić - - Srebrno priznanje (93,80)
- Diploma di merito
Eva Marija Brlek, violončelo K. Trotovšek Brlek L. Žerajić - Zlato priznanje (95,06)
Maja Marija Sterle, violončelo K. Trotovšek Brlek L. Žerajić - Zlato priznanje (95,76)